Petr Kochlík

Telefon:  +420 728 694 999
E-mail:  zy-qigong@email.cz
Web:  www.zy-qigong.cz, www.energyforlife.cz
Přibližná územní oblast působnosti:  celá ČR

„Žij s energií!“

Věnuji se výuce qigongu, což představuje práci s energií, tělem a myslí. Práce s energií je v naší škole zcela konkrétní a intenzivní, ale hlavní slovo má mysl, která vše vytváří a určuje výsledek.

K qigongu jsem se dostal v roce 1995 díky zdravotním potížím, které mi cvičení pomohlo vyřešit. Od té doby jsem ušel kus cesty a odpovědi na moje otázky hledal nejen v sobě, ale také na mnoha seminářích a retreatech u nás i v zahraničí.

Absolvoval jsem mj. qigongové retreaty v Shaolinu a výuku Čínské Image Medicine v  Beijing Medical Research Kundawell Institute .
Praktikování ZY Qigong již mnoha lidem pomohlo zásadně zlepšit zdraví, má ale dopad na celý život, protože pomáhá změnit pohled na svět, naše místo v něm a na naše možnosti rozvoje.

I proto v současné době vedu kurzy a retreaty online i neonline a poskytuji individuální výuku.

Jsem předsedou České asociace Zhong Yuan Qigong Česká republika.

Služby:

 • výuka qigongu
 • kurzy, retreaty, individuální výuka

profesionální učitel qigongu

škole Zhong Yuan Qigong (Čung-jüan čchi-kung) se věnuje od roku 2002

od roku 2007 osobním žákem prof. Xu Mingtang, hlavního představitele školy

 

oprávněn vyučovat ZY Qigong od roku 2007, vyučuje I.-III. stupeň, (IV. a V. vyučuje pouze prof. Xu Mingtang)

  od Mistra Xu Mingtang mám oprávnění vést retreaty ZY Qigong (vícedenní intenzivní praxi qigongu)

  absolventem Beijing Medical Research Kundawell Institute – výuka Image Medicine (ročník 2016/2017)

  předsedou spolku Zhong Yuan Qigong Česká republika od roku 2012

  spolupráce s klinikou tradiční čínské medicíny Inspirita

  několik studijních pobytů v Číně (Shaolin, Peking) a retreaty a kurzy s prof. Xu Mingtang na Slovensku, Ukrajině, v Lotyšsku, Maďarsku, Kazachstánu a Rusku.

  při výuce využívám techniky “Knowledge transplantation” pro co nejefektivnější předání energie a informací studentům.

  Po víkendu i díky následnému každodennímu cvičení v průběhu dne (spíše začlenění do denního života) je mi jasné, že je to přesně to, co potřebuji.

  Monika

  Jelikož jsem zhruba před rokem absolvoval kurs I.st. na živo v Praze, nedovedl jsem si představit, že něco podobného se dá přenášet přes monitor počítače. Přesvědčil jste mě, že to jde.

  Josef

  Dobrý večer, chtěla bych ještě jednou moc poděkovat za krásný kurz. Mě se velmi líbil, naprosto splnil mé očekávání, i když byl online.

  Cvičila jsem rok a půl jiný styl, ale vybrala jsem si právě váš, protože jsem měla potřebu více pracovat s energií a celkově jsem poznala, že tento “tichý” čchi-kung mně velmi vyhovuje. 

  Je to jednoduché, velmi účinné a s vaším podáním, vysvětlením to nemá chybu🙂. Techniky mě všechny krásně fungují. Vše i dobře vysvětlujete, jasně, výstižně, velmi mile. Moc se těším na další stupeň, určitě budu s Vámi dál pokračovat 🙂. 

  Eva

  Jsem jedním z účastníků pondělního on line kurzu, jehož další část před chvíli skončila. Jsem přesvědčen, že tato nová forma výuky je super!!! Zajištuje totiž možnost, aby nové informace byly důkladně “stráveny” a nutí frekventanty pravidelně cvičit a to minimálně 1x týdně při vlastním on line kurzu (to je bohužel i můj případ). 
  Držím Vám palce, ať vydržíte v propagaci tohoto skvělého systému cvičení, které by mohlo výrazně pozitivně ovlivnit zdravotní (nedobrý) stav obyvatel ČR… ale to už je na rozhodnutí každého z nás…. přeji Vám pěkný zbytek večera a těším se na příští pondělí….. zdraví

  Pavel

  Dobrý den Petře, děkuji nejen za certifikát a také hlavně moc děkuji za získání nových vědomostí a praktických návodů prostřednictvím Vašeho vlídného podání. Celý kurz byl super, skoro až dokonalý. Popravdě nejdříve jsem váhala, zda se vůbec přihlásit, protože jsem si nebyla jistá, zda rozdělení víkendového kurzu na 7 večerů bude dobré. Zjistila jsem ale, že to bylo ještě lepší, než jsem očekávala. Mezi jednotlivými lekcemi jsem měla možnost si vše vyzkoušet a trošku vstřebat a v podstatě jsem “byla na kurzu” 7 týdnů 😏. Určitě se chci přihlásit i na III. stupeň a budu se snažit mít do té doby co nejvíce “natrénováno”. Ještě jednou MOC DĚKUJI a těším se na další kurz. 

  Věra

  …Čchi-kung mi vstoupil do života v pravou chvíli. Oslovil mě hlavně tím, že učí člověka spoléhat ve vlastní potenciál, který jeho cvičením nenápadně narůstá. Cítím, že pravidelné cvičení mi dává hlubší a zároveň jemnější vnímaní sebe sama a to mi pak pomáhá i v reálném životě. Prostě zasahuje všechny úrovně života, které jsem schopna vnímat. Přívlastek “tichý” čchi-kung je příznačný, protože zprvu se zdá, že se nic neděje, ale po čase člověk zjistí, že se děje hodně. Osvobozující a radostné je, že chvíle strávené cvičením pomáhají v běžném životě. Není to únik z reality, ale prožívání života na hlubší úrovni. 

  Veronika

  #čchi-kung #qigong #osobní rozvoj #energie #cvičení #konzultace