Pohled do očí drakovi, truhlice pokladů, jízda křišťálovým tunelem, koupel v proudu perlivé hojnosti, niterný hlubinný ponor do svého vnitřního světa. 

V redakci Institutu osobnostního tréninku jsme relaxovali a přitom pro vás vybrali top 5 relaxací a relaxačních vizualizací.  

Jedná se o kvalitní novinky, které vyšly v posledních dnech.  

Udělejte si pohodu, zapalte si svíčku, svou oblíbenou meditační vůni a pusťte si nahrávku ideálně přes sluchátka do uší.  

Relaxace s láskou poslouchaly a několik slov k nim sepsaly: Veronika Pavelková (MindArtConcept.cz) a Martina Šimůnková (EsenceSlov.cz). 

Relaxace na aktivaci vnitřní síly a kreativity 

Veronika Pavelková – MindArt terapeutka, čarodějnice, spirituální mentorka 

Veronika: “Aktivační vizualizace prolnutá vysokovibrační hudbou je balzám na druhou čakru, centrum vnitřní síly a kreativity. Ve zdroji vaší životní energie se setkáte s drakem, symbolem vaší síly, která nemá konce ani začátku. Drak vám pomůže tuto sílu poznat. Načerpaná energie vám vydrží po několik dlouhých dní bez jakékoliv vaší další práce. ” 

Martina: ”Prožitkový výlet za svojí vlastní silou bychom si měli dopřát opravdu všichni, protože poznat naši sílu je důležité. Veroniky relaxace vás zavede za vnitřní silou, v její úžasné velikosti. Odnesete si z ní pocit síly a můžete ho aplikovat do všech oblastí života. Doporučuji každému, kdo touží svou sílu poznat.” 

K relaxaci tudy: Relaxace na aktivaci vnitřní síly a kreativity

Poznej své slovo síly 

Martina Šimůnková – průvodkyně po podvědomí a terapeutka 

Veronika: “Vůně ranního čaje, stříbřitá řeka, vor, vy a cesta před vámi… Křišťálový tunel… Až k vašemu vyrytému Slovu síly. Poeticky velmi zdařilá vizualizační relaxace. Je ve svižnějším stylu, který bude vyhovovat těm, kteří obvykle u relaxací, či vizualizací nevydrží. Martina je mistrem slova, po poslechu o tom nebudete mít žádnou pochybnost.” 

Martina: “Zajímavá cesta za slovem síly, je něco trochu jiného než jste u relaxací zvyklí. Jejím cílem je předat vám osobní slovo síly. Doporučuji všem, koho téma síly slov přitahuje a zajímá. Slovo síly může být velkým pomocníkem a spojencem nejen v komunikaci.” 

K relaxaci tudy: www.esenceslov.cz 

Relaxace hojnosti 

Veronika Ježíková – Funkční terapeutka 

Veronika: “Relaxace hojnosti vás zavede do niterních míst, kde se setkáte s téměř hmatatelnou vizualizací hojnosti. Je plná perlivosti a zlatého světla prostupujícího celou vaší bytost. Napojíte se na energii hojnosti proudící všude kolem vás. Verča vás provede empaticky touto příjemnou cestou. Povolejte hojnost do vašeho života. Zajímavosti Veroniky je, že pracuje se Solfeggio frekvencemi, kterými je umocněn účinek na tělo i mysl.” 

Martina: “Hojnost je potřeba procítit, ne jen o ní mluvit a snít. Relaxace hojnosti vám přesně s tím pomůže. Veronika jí postavila opravdu pocitově a transformačně. Pomůže všem, co dokola řeší hojnost a stále nevidí výsledky. Protože otevírá pomyslná stavidla, která pak vedou k následným krokům v realitě.” 

K relaxaci tudy: www.veronikajezikova.cz 

Objev svůj vnitřní poklad 

Irena Ryšková – Terapeutka a průvodkyně k naplněnému životu 

Veronika: “Kouzelná truhla plná vašeho nejcennějšího pokladu, který ukrýváte. Irena vám pomůže tento poklad dostat na světlo světa. Tato relaxace se bude zamlouvat i těm, pro které je uvolnění těla náročné. Věnuje mu dostatečný čas a prostor. Její sametově medový hlas budete milovat od prvního slova.” 

Martina: “Pokud zkoumáte střípky uvnitř sebe, je hledání vnitřního pokladu určené právě vám. Můžete s relaxací krásně pootevřít kousek skrytého, můžete si to prohlídnout, ale hlavně přímo uvnitř relaxace svůj objev i konzultovat a usadit na správné místo skládačky života. Kdo cítí, že potřebuje něco poodhalit, zaposlouchejte se tady u Ireny.” 

K relaxaci tudy: Objev svůj vnitřní poklad 

Redukce stresu v hladině Alfa 

Michaela Ehrenbergerová -Workshopy osobnostního rozvoje, sebepoznání, využití expresivní terapie k redukci stresu a relaxace v hladině Alfa 

Veronika: “Navštívíte svou vlastní vnitřní zahradu! V této relaxaci načerpáte sílu, dobijete energii, odpočinete si. Ukáže vám cestu, jak zpomalit mozkové vlny z hladiny Beta a dostat se do ozdravné regenerační fáze hladiny Alfa. Jedná se o velmi praktickou pomůcku pro prvotní kontakt sama se sebou.” 

Martina: “Pokud jste u relaxací úplně na začátku a potřebujete se hlavně umět naladit sami na sebe, na své vnitřní já, je tahle relaxace pro vás z výběru nejvhodnější. Neobsahuje velký úkol, ale ladění na vnitřní pocity, seznámení se s podvědomím, naučení se vnímat vnitřním zrakem. Doporučuji všem začátečníkům, jako startovní balíček.” 

K relaxaci tudy: www.michaelaehrenbergerova.cz 

Jak poznám kvalitní relaxaci 

Kvalitní relaxace vás vtáhne do děje. Budete se v ní cítit bezpečně a podobně jako uprostřed živého snu. Relaxace těla zpomalí mozkové vlny do hladiny Alfa, ve které tělo přirozeně regeneruje. Ačkoliv relaxace trvají pár minut, po jejich skončení, se cítíte odpočinutě, svěže, plní energie. 

Jaký je rozdíl mezi relaxací a meditací?

Meditace (na rozdíl od relaxace) nekoncentruje ani mysl, ani pozornost. Ale má rozpínavý charakter. Rozpíná se mimo tělo, mimo kontury, cílem je stav, kdy nejsme ovládáni myšlenkami, dojde k propojení s božstvím či dokonce zažijeme dotyk či jednotu Boha/Zdroje/Tao. Nastává stav blaženosti, jednoty a otevřenosti. Obvykle tak nastává bez hudebního či slovního doprovodu. Ty by žádaly vaši pozornost. A to už by nebyla meditace v pravém slova smyslu. 

Chcete mít za víkend hotovou vlastní relaxaci?  

Je-li tomu tak, přihlašte se do online workshopu JAK VYTVOŘIT RELAXACI. Workshop 25.03. – 27.03.

Vytovříte si relaxaci vám nebo vašim klientům na míru, opatřenou hudbou a hezky sestříhanou.

Během pouhých 3 dnů vás provedeme teroií, technickou i praktickou částí tvroby relaxace.

V pátek začneme a v neděli máte hotovo.