Víte, že 70 % vašeho vlastního jednání sabotuje váš byznys?

Někdy máte pocit, že se snad něco, nebo někdo proti vám spikl? Připadá vám, že vám někdo hází klacky pod nohy? Mám pro vás dobrou a špatnou zprávu. Ta dobrá je, že vím, kdo je ten někdo. Ta špatná je, že ten někdo jste vy sám. Dokud si toto neuvědomíte, znamená to, že nikdy neuděláte nic, co má skutečně smysl, nevybudujete stabilní firmu, nedosáhnete svých snů, vaše rodina se o vás nebude moci opřít a být na vás hrdá.

Nechce se až věřit, že jediný, kdo vám brání v rozletu vašeho byznysu, jste vy sám, že? Ale je to tak. Jen vaše nastavení v hlavě ovlivní, jak se vám bude v podnikání dařit. Nesete si sebou celou řadu naučených vzorců chování, které jste většinou získal v prvních 7 letech věku. Tyto stereotypy máte dokonale z automatizované.

Příklad. Vzpomeňte si, když jste se učil řídit auto. Rozjet se na křižovatce do kopce byl velký adrenalin, že ano? A dnes? Naprosto přesně koordinovaně, bezmyšlenkovitě stojíte pravou nohou na brzdě, levou vymáčknete spojku, levou rukou držíte volant, pravou rukou zařadíte jedničku a pravou rukou ihned plynulým pohybem uchopíte ruční brzdu a tahem zabrzdíte. V tu chvíli pravou nohou pustíte brzdu a přesunete ji na plynový pedál. Pomalu uvolňujete ruční brzdu, jemně přidáváte plyn a tomu jako protiváhu pouštíte pedál spojky. Nakonec je ruční brzda dole, levá noha mimo pedál spojky a pravá noha reguluje intenzitu plynu. Jedete. Pravá ruka se vrací na volant do pozice za deset dvě. Toto vše trvá cca 2 vteřiny.

A s naučeným vzorcem chování se to má stejně. Autopilot najede okamžitě, vy si ho ani nevšimnete.

Věděli jste, že z 95 % času se chováte právě podle těchto automatizmů – programů? A ještě větší pecka je, že 70 % těchto programů vás sabotuje. Téměř ¾ vašeho vlastního chování vám ničí byznys i celý váš život. To jsou právě ty mentální bloky, které blokují vaše podnikání. Vy sám si doslova šlapete po štěstí.

Řešení existuje. Ptáte se, kde je? Je ve vás, přesněji ve vaší hlavě a srdci. Nemůžete na něj přijít, protože řešení je schované. Je potřeba na něj posvítit a najít ho. Je to jako u velké vestavěné skříně na chodbě. Víte, že tam věci na kempování máte, ale už nevíte přesně co tam je, a kde přesně v té skříni. Je potřeba jít, skříň otevřít a pořádně ji prohledat. Pak najdete, co hledáte. Objevíte

  • své skryté schopnosti,
  • svůj talent a potenciál,
  • své pole působnosti,
  • svůj zdroj energie,
  • své sebevědomí.

No jo, ale ve skříni bývají i kostlivci. Co když na vás jeden takový vypadne. To je téměř jisté. A právě takový kostlivec často sedí jako ona pověstná žába na prameni vašeho byznysu. Kostlivce je potřeba ze skříně vyndat, pořádně si na něj posvítit, zjistit, že není zas tak hrozný, jak vypadal v té zavřené skříni a pak ho nechat jít.

Díky tomuto se uvolní obrovské množství vaší energie, která začne opět svobodně proudit. Získáte:

  • nové zákazníky, nové zakázky,
  • obchody, které pro vás byly dříve v říši snů a bájí,
  • lehkost, která se projeví v celém vašem životě,
  • mentální otužilost,
  • a řadu dalších benefitů, které se projeví zejména ve vztazích k lidem a k vám samotným.

Mentální bloky jdou odstranit. Jen je potřeba si uvědomit, že pracujete s něčím, co jste získal v dětství a budujete celý život. Ty koleje jsou hodně hluboko vyjeté. Tomu odpovídá i péče, kterou je nutné tomuto věnovat. Nám to trvalo roky, pro vás máme zkratku. Zkušenost klientů je taková, že stačí několik hodin (cca 8 – 10) a největší kostlivci budou ze skříně odejíti.

Tak co, stálo by vám za to těch 70 % sabotážníků z vaší skříně vyházet ven? Uvidíte, jak se vy a tím pádem i váš byznys rozletíte. Konečně roztáhnete křídla a orlím zrakem spatříte dříve pro vás neviditelné příležitosti, ke kterým se střemhlav snesete a popadnete je do pařátů a už nepustíte. Jsou vaše. Stejně jako je váš byznys, jsou vaše myšlenky, které vám mají pomáhat, zvelebovat váš život a činit vás spokojeným.